O mnie
Moją największą pasją są rośliny i życie w zgodzie z naturą. Dlatego najlepiej czuję się w lesie i na łące, a w moim domu tworzę zieloną dżunglę. Silna więź z naturą sprawiła, że staram się żyć zgodnie z zasadami zero waste i dbać o naszą planetę. Większość swojego życia spędziłam na dzikiej i malowniczej Warmii, do której wracam do dziś po zioła i spokój. Dzięki mężowi poznałam i zakochałam się w pięknej lubelszczyźnie. Od 10 lat mieszkam w Krakowie i choć lubię to miasto, to w planach mam ucieczkę do górskiego domu z działką swoich warzyw i niekończącymi się polanami ziół. 

Od kilku lat zgłębiam wiedzę na temat ziół i ich leczniczych właściwości, zbieram je i tworzę z nich pyszne i zdrowe napary, olejowe maceraty, gliceryty, maści i kosmetyki. Dzikie rośliny wciąż na nowo zaskakują mnie swoimi możliwościami wyrastania w najbardziej nieprzyjaznych miejscach i szerokim spektrum działania na nasz organizm. 

Z mojej zielarskiej pasji wziął się bakcyl do robienia naturalnych kosmetyków na bazie zebranych przeze mnie ziół i naturalnych olejów i maseł roślinnych, bez szkodliwych substancji chemicznych. W życiu nie zamieniłabym je na te z drogerii.

Miłość do przyrody sprawiła, że zaczęłam obserwować i zgłębiać wiedzę na temat życia lasu i jestem zafascynowana drzewami, mchem i porostami.

Kiedy mam wolne i nie szwędami się po lesie i łące, zwiedzam dzikie miejsca w Polsce.

Na blogu opisuję właściwości i zastosowanie ziół, dzielę się sprawdzonymi recepturami na ziołowe ekstrakty i naturalne kosmetyki, opowiadam Wam o fascynującym życiu lasu, a od czasu do czasu zdaję relację z wizyt w niesamowitych, dzikich miejscach.
Copyright © 2016 Naturalnie i zdrowo , Blogger